Post by Mette on Jul 25, 2015 5:46:27 GMT
Honey Hill Farm järjestää LJ.n alaiset laukkakilpailut 19.08.2015.
Viimeinen ilmottautumispäivä on kilpailuja edeltävänä päivänä klo 20.00 tai kunnes tulokset ovat tulleet.
Laukat ovat avoinna ryhmälle 1 (englantilaiset täysiveriset) ja 2 (arabialaiset täysiveriset, pintabian, ara-appaloosa, berber).
Ohjeet & rajoitukset:
Osallistumiset tähän viestiketjuun (ei vaadi rekisteröintiä).
Osallistumiset muodossa:
lähtö
ikä rotu-skp Hevonen - om. Omistaja
(esim. lähtö 1.
3v ox-t Heppa - om. Mette)
Lähdöt / Tulokset
Ryhmä 1
#1 Maiden 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 2v xx-o Midas Touch - om. Gawaro Stud
2. 3v x-t Tessie HH - om. Mette
3. 3v xx-o Cameron HH - om. Mette
Tulokset: 3-1-2
#2 Allowance 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 7v xx-t Siena CTB - om. Paragon
2. 2v xx-t Cigale - om. Gawaro Stud
3. 2v xx-t Apalachicola - om. Gawaro Stud
4. 2v xx-t Mystical Spinster - om. Gawaro Stud
5. 3v xx-t Caprioca - om. Paragon
Tulokset: 3-5-1-4-2
#3 Grade 3 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 2v xx-o Thanksgiving - om. Gawaro Stud
2. 2v xx-o Conquistador - om. Gawaro Stud
3. 6v xx-o Tazman - om. Paragon
4. 6v xx-t Euphoria CTB - om. Paragon
Tulokset: 2-3-4-1
#4 Grade 2 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 2v xx-o Pollock HH - om. Mette
2. 2v xx-t Snow Melody - om. Mette
3. 4v xx-t Presence of Mind - om. Paragon
Tulokset: 2-3-1
#5 Grade 1 Millionsahead VFU Oaks (BC Filly&Mare Sprint Prep) 7F D 3v+ vain tammat!
Lähtöjärjestys:
1. 5v xx-t Eternal Inspiration - om. Paragon
2. 4v xx-t Cobweb HAY - om. Hayai TB's
3. 5v xx-t Love Parade SNAK - om. Sasnak Racing
Tulokset: 1-3-2
Ryhmä 2
#6 Maiden 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 4v ox-o Nawar Gamil - om. Isis
2. 3v aa-o Power Bank - om. Dimma
3. 4v ox-t Hadiya Safija - om. Isis
Tulokset: 2-1-3
#7 Allowance 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 3v pox-t Nephthys - om. Dimma
2. 7v ox-o Ziauddin - om. Mette
3. 6v ox-t Bayda Negma - om. Majeeda
Tulokset: 2-3-1
#8 Grade 3 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 4v ox-t Raneem - om. Huba
2. 3v aa-t Tijuana - om. Dimma
3. 6v ox-t Kira - om. Mette
Tulokset: 3-1-2
#9 Grade 2 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 4v berb-o Hakeem - om. Dimma
2. 4v ox-o Azmi Sad - om. Mette
3. 5v ox-o The Zayn - om. Mette
4. 4v berb-t Boipelo - om. Huba
Tulokset: 4-2-3-1
#10 Grade 1 Okawanga Stakes (AC Juvenile Prep) 10F D 3v
Lähtöjärjestys:
1. 3v tersk-o Deneb - om. Dimma
2. 3v pox-o Hopearinteen Ken - om. Mette
3. 3v ox-t Orneta z Trze - om. Mette
Tulokset: 3-1-2
HYL:
5v ox-o Nawar Ghayth - om. Isis
5v ox-o Hala Atallah - om. Isis
5v ox-o Nawar Tahmid - om. Isis
(liian vanhoja Juvenile preppiin)
Voittosummat:
Maiden: 10 000v€ - 6 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
Allowance: 20 000v€ - 12 000v€ - 8 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
Grade 3: 50 000v€ - 30 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€
Grade 2: 80 000v€ - 48 000v€ - 32 000v€ - 16 000v€ - 8 000v€
Millionsahead VFU Oaks (BC Prep): 200 000v€ - 120 000v€ - 80 000v€ - 40 000v€ - 20 000v€
Okawanga Stakes (AC Prep): 200 000v€ - 120 000v€ - 80 000v€ - 40 000v€ - 20 000v€
Kisoissa myös esittelyssä Honey Hill Farmin jalostusorit ryhmistä 1 ja 2, ja astutusten varaaminen on mahdollista tähän viestiketjuun tai sähköpostitse mettenelli@hotmail.com .
Viimeinen ilmottautumispäivä on kilpailuja edeltävänä päivänä klo 20.00 tai kunnes tulokset ovat tulleet.
Laukat ovat avoinna ryhmälle 1 (englantilaiset täysiveriset) ja 2 (arabialaiset täysiveriset, pintabian, ara-appaloosa, berber).
Ohjeet & rajoitukset:
- Yksi hevonen voi osallistua vain kerran koko kilpailuun
- Yhdeltä omistajalta max. 3 hevosta/lähtö
- Lähtöön max. 15 hevosta
- Lähdössä oltava vähintään 3 hevosta, jotta se juostaan
- Maiden ja allowance lähdöissä käytetään täytehevosia (3kpl), jos lähtö muuten peruttaisiin
- Tulokset arvotaan arvontakoneella
Osallistumiset tähän viestiketjuun (ei vaadi rekisteröintiä).
Osallistumiset muodossa:
lähtö
ikä rotu-skp Hevonen - om. Omistaja
(esim. lähtö 1.
3v ox-t Heppa - om. Mette)
Lähdöt / Tulokset
Ryhmä 1
#1 Maiden 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 2v xx-o Midas Touch - om. Gawaro Stud
2. 3v x-t Tessie HH - om. Mette
3. 3v xx-o Cameron HH - om. Mette
Tulokset: 3-1-2
#2 Allowance 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 7v xx-t Siena CTB - om. Paragon
2. 2v xx-t Cigale - om. Gawaro Stud
3. 2v xx-t Apalachicola - om. Gawaro Stud
4. 2v xx-t Mystical Spinster - om. Gawaro Stud
5. 3v xx-t Caprioca - om. Paragon
Tulokset: 3-5-1-4-2
#3 Grade 3 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 2v xx-o Thanksgiving - om. Gawaro Stud
2. 2v xx-o Conquistador - om. Gawaro Stud
3. 6v xx-o Tazman - om. Paragon
4. 6v xx-t Euphoria CTB - om. Paragon
Tulokset: 2-3-4-1
#4 Grade 2 8F D 2v+
Lähtöjärjestys:
1. 2v xx-o Pollock HH - om. Mette
2. 2v xx-t Snow Melody - om. Mette
3. 4v xx-t Presence of Mind - om. Paragon
Tulokset: 2-3-1
#5 Grade 1 Millionsahead VFU Oaks (BC Filly&Mare Sprint Prep) 7F D 3v+ vain tammat!
Lähtöjärjestys:
1. 5v xx-t Eternal Inspiration - om. Paragon
2. 4v xx-t Cobweb HAY - om. Hayai TB's
3. 5v xx-t Love Parade SNAK - om. Sasnak Racing
Tulokset: 1-3-2
Ryhmä 2
#6 Maiden 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 4v ox-o Nawar Gamil - om. Isis
2. 3v aa-o Power Bank - om. Dimma
3. 4v ox-t Hadiya Safija - om. Isis
Tulokset: 2-1-3
#7 Allowance 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 3v pox-t Nephthys - om. Dimma
2. 7v ox-o Ziauddin - om. Mette
3. 6v ox-t Bayda Negma - om. Majeeda
Tulokset: 2-3-1
#8 Grade 3 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 4v ox-t Raneem - om. Huba
2. 3v aa-t Tijuana - om. Dimma
3. 6v ox-t Kira - om. Mette
Tulokset: 3-1-2
#9 Grade 2 6F D 3v+
Lähtöjärjestys:
1. 4v berb-o Hakeem - om. Dimma
2. 4v ox-o Azmi Sad - om. Mette
3. 5v ox-o The Zayn - om. Mette
4. 4v berb-t Boipelo - om. Huba
Tulokset: 4-2-3-1
#10 Grade 1 Okawanga Stakes (AC Juvenile Prep) 10F D 3v
Lähtöjärjestys:
1. 3v tersk-o Deneb - om. Dimma
2. 3v pox-o Hopearinteen Ken - om. Mette
3. 3v ox-t Orneta z Trze - om. Mette
Tulokset: 3-1-2
HYL:
5v ox-o Nawar Ghayth - om. Isis
5v ox-o Hala Atallah - om. Isis
5v ox-o Nawar Tahmid - om. Isis
(liian vanhoja Juvenile preppiin)
Voittosummat:
Maiden: 10 000v€ - 6 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
Allowance: 20 000v€ - 12 000v€ - 8 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
Grade 3: 50 000v€ - 30 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€
Grade 2: 80 000v€ - 48 000v€ - 32 000v€ - 16 000v€ - 8 000v€
Millionsahead VFU Oaks (BC Prep): 200 000v€ - 120 000v€ - 80 000v€ - 40 000v€ - 20 000v€
Okawanga Stakes (AC Prep): 200 000v€ - 120 000v€ - 80 000v€ - 40 000v€ - 20 000v€
Kisoissa myös esittelyssä Honey Hill Farmin jalostusorit ryhmistä 1 ja 2, ja astutusten varaaminen on mahdollista tähän viestiketjuun tai sähköpostitse mettenelli@hotmail.com .